Novinky

30.11.2020 OMEZENÍ PROVOZU MAJÁKU TRVÁ DO 6. 12. 2020

Vážení rodiče, milé děti,

na základě usnesení vlády České republiky ze dne 30.10.2020, ve kterém se zakazuje osobní přítomnost dětí, žáků a studentů a jiných účastníků na zájmovém vzdělávání, oznamujeme, že omezení provozu Majáku pokračuje až do 6.12.2020. O případných změnách vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení a přejeme vám všem pevné zdraví.

16.10.2020 PRODLOUŽENÍ UZAVŘENÍ

Správce DDH

05.10.2020 PROVOZ PODATELNY MAJÁKU

DOBA V DOBĚ OMEZENÍ – COVID

5. října - 1. listopadu 2020

otevřeno pouze PO a ST

10:00 – 16:00 hod.

01.10.2020 DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Správce DDH Vážení rodiče, milé děti, na základě nařízení mimořádného opatření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje se sídlem v Brně bude od 5. 10. 2020 do 18. 10. 2020 pozastavena naše veškerá činnost. Je nám velmi líto, že se v tomto termínu nepotkáme v kroužcích ani na akcích.

Pokud nebude splněný počet garantovaných schůzek za první pololetí, tak případný přeplatek budeme řešit koncem ledna 2021.

O dalších podrobnostech a případných změnách vás budeme průběžně informovat e-mailem.

Děkujeme za pochopení. https://www.khsbrno.cz/admin/upload/uredni_deska/ud_775_1409.pdf

4th Gamer’s Day

08.11.2018


       V sobotu 13. října 2018 se konal na Majáku – středisku volného času Vyškov již čtvrtý ročník „hráčského dne“. Den a noc před tím se navážely herní počítače, gamingové židle, konzole a virtuální realita, spousta periférií, switchů, kabeláže a prostě všeho, co bylo nutné pro tu nejlepší „hráčskou pařbu“.
       Vše se po dovozu pečlivě instalovalo, zodpovědně nastavovalo, dolaďovalo a hlavně hojně updatovalo, abychom mohli druhý den přijmout všechny se zájmem o hry a virtuální realitu. Hlavní dění se odehrávalo ve velkém sále, kde jsme připravili herní počítače od firmy ASUS. Dále si zde hráči vyzkoušeli zcela jedinečné, výjimečné a plně konfigurovatelné  Hybrid-Tower-PC od E-Blue, které pyšně nese název SCION 32 s právě neuvěřitelnou úhlopříčkou monitoru 32 palců. Ve zbylém rohu jsme vymezili prostor pro vyzkoušení virtuální reality pod taktovkou „We are VR“, která přivezla zatím nejlepší formu virtuální reality na trhu – a to HTC VIVE s více než osumdesáti hrami k vyzkoušení. V druhém rohu byl připraven stánek s všemožnými hráčskými perifériemi od známých značek. V přísálí byli k vyzkoušení Playstation 4 i s  headsetem pro virtuální realitu a veškerým příslušenstvím. Na Playstationu si hráči mohli vyzkoušet nejnovější exluzivní tituly jako God of War nebo Marvel Spiderman.
       I přestože je sál opravdu velký, tak nám rozhodně nestačil a bylo zapotřebí dalších místností. V menším sále byly opět HTC VIVE pro možnost vyzkoušení multiplayeru, které měli pod „palcem“ Jakub Čtvrtníček a Aleš Volráb z firmy We are VR. Hned vedle v další místnosti byly připraveny deskové hry pro případný „hráčský“ odpočinek, které po celý den poskytovali ŽanetaMedvědem, za což i jim patří velký dík.
          Během celého dne probíhaly různé  eventy a turnaje, které organizoval Andrew Pytela a známá streamerka KateChibi. Na konci Ti nejrychlejší, nejfikanější, nejostřelhbitější  a prostě nejlepší dostali krásné a hodnotné odměny od Vyškovské pobočky CZC.CZ, které předal jednatel Marek Navrátil.
       Závěrem děkujeme všem, co se na přípravě a chystání tohoto  eventu podíleli, účastníkům za návštěvu a opět se těšíme na 5th Gamer’s Day.
 
Roman Chelík & Marek Navrátil
Fotky z 4th Gamer's Day

Video z 4th Gamer's Day (případně zde)

Naši partneři