Novinky

14.09.2020 AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ

Správce DDH

12.09.2020 KROUŽKOVÁNÍ

1. - 30. 9. 2020 Start školního roku 2020 - 2021 v Majáku! Přihlášky do kroužků + informace o náplni, schůzkách a termínech - podatelna Majáku PO-PÁ 10:00-18:00 hod.; tel.: 517 348 962, nebo on-line na našich stránkách www.majak-svcvyskov.cz Správce DDH

Polytechnický kroužek - nová zájmová aktivita

19.09.2017

„Kdepak náš kluk a polytechnický kroužek. Na obě ruce je levý a jenom věčně sedí před počítačem u těch svých stříleček. Tohle není nic pro něj.“ Možná že i Vy se domníváte, že tohle rozhodně není vhodné pro Vaši ratolest. Měli byste však vědět, že pro práci v takovém kroužku není nutné, aby žáci měli výtvarné vlohy, ovládali programování nebo byli manuálně zruční. Jediným požadavkem je, aby chtěli zkusit něco nového.

Jsem přesvědčený, že uvedením žáků do světa moderních technologií zábavnou formou, přispějeme k vytvoření pozitivního vztahu k těmto technologiím a současně jim poskytneme možnost získané zkušenosti zohlednit při volbě svého budoucího povolání.

Maják - středisko volného času Vyškov a Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov, p. o., Sochorova 15 otvírají společně v tomto školním roce nový zájmový kroužek. Cílem této aktivity je zábavnou formou uvést žáky 7. až 9. tříd do světa moderních technologií. Pod vedením pedagoga si žáci zvolí dle svého zájmu materiál (kov, sklo, keramika, překližka, atd) a námět výrobku, který se nejprve naučí naprogramovat. Pomocí vlastnoručně vytvořeného počítačového programu a s využitím CNC strojů navržený výrobek zhotoví. Žáci tak budou mít příležitost poznat, že počítač nemusí sloužit jen k počítačovým hrám nebo jako vstupní brána k sociálním sítím.

Schůzky budou probíhat od října 2017 v odpoledních hodinách jedenkrát týdně v učebnách víceúčelové haly SOŠ a SOU Vyškov, kde jsou k dispozici CNC stroje. Aktivity žáků nebo vnoučat umožníme rodičům či prarodičům shlédnout v době tzv. „Otevřených schůzek“.

Zájemci se mohou přihlásit osobně v budově Majáku SVČ Vyškov nebo telefonicky u p. Kováčové (mobil: 720 373 994) a p. Haláka (mobil: 724692976)

 

Napsal: Ing. Petr Halák


Naši partneři