Novinky

31.03.2020 SOUČASNÁ SITUACE

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se situace s COVID-19 stále vyvíjí, budeme problematiku přerušené činnosti kroužků řešit po skončení mimořádných opatření vlády ČR. Následně Vás o dalším postupu budeme informovat. Děkujeme všem za trpělivost, dodržování preventivních opatření vlády i za vzájemnou pomoc.

10.03.2020 PŘERUŠENÍ ČINNOSTI !!!

Na základě mimořádného nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR se od středy 11. 3. 2020 do odvolání přerušuje veškerá činnost Majáku - SVČ Vyškov (kroužky, akce, pobyty) ve všech pracovištích. Děkujeme za pochopení.

19.01.2020 TÁBORY 2020

. . . právě jsme spustili přihlašování na letní majákovské tábory 2020 ! Nepropásněte je v sekci "tábory" ! pf-2020

LT - letní pobytový tábor
PT - příměstský tábor
http://www.majak-svcvyskov.cz/tabory

08.01.2018 ..:: ÚHRADA OD POJIŠŤOVNY ::..

Pokud chcete částku proplatit u Vaši zdravotní pojišťovny, je třeba úhradu provést pouze bezhotovostním platebním stykem. Doporučujeme též se informovat u Vaší zdravotní pojišťovny na AKTUÁLNÍ podmínky, které se mohou v průběhu měnit.

Polytechnický kroužek - nová zájmová aktivita

19.09.2017

„Kdepak náš kluk a polytechnický kroužek. Na obě ruce je levý a jenom věčně sedí před počítačem u těch svých stříleček. Tohle není nic pro něj.“ Možná že i Vy se domníváte, že tohle rozhodně není vhodné pro Vaši ratolest. Měli byste však vědět, že pro práci v takovém kroužku není nutné, aby žáci měli výtvarné vlohy, ovládali programování nebo byli manuálně zruční. Jediným požadavkem je, aby chtěli zkusit něco nového.

Jsem přesvědčený, že uvedením žáků do světa moderních technologií zábavnou formou, přispějeme k vytvoření pozitivního vztahu k těmto technologiím a současně jim poskytneme možnost získané zkušenosti zohlednit při volbě svého budoucího povolání.

Maják - středisko volného času Vyškov a Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov, p. o., Sochorova 15 otvírají společně v tomto školním roce nový zájmový kroužek. Cílem této aktivity je zábavnou formou uvést žáky 7. až 9. tříd do světa moderních technologií. Pod vedením pedagoga si žáci zvolí dle svého zájmu materiál (kov, sklo, keramika, překližka, atd) a námět výrobku, který se nejprve naučí naprogramovat. Pomocí vlastnoručně vytvořeného počítačového programu a s využitím CNC strojů navržený výrobek zhotoví. Žáci tak budou mít příležitost poznat, že počítač nemusí sloužit jen k počítačovým hrám nebo jako vstupní brána k sociálním sítím.

Schůzky budou probíhat od října 2017 v odpoledních hodinách jedenkrát týdně v učebnách víceúčelové haly SOŠ a SOU Vyškov, kde jsou k dispozici CNC stroje. Aktivity žáků nebo vnoučat umožníme rodičům či prarodičům shlédnout v době tzv. „Otevřených schůzek“.

Zájemci se mohou přihlásit osobně v budově Majáku SVČ Vyškov nebo telefonicky u p. Kováčové (mobil: 720 373 994) a p. Haláka (mobil: 724692976)

 

Napsal: Ing. Petr Halák


Naši partneři