Novinky

16.11.2017 Státní svátek 17. 11.

V pátek 17. listopadu 2017 je státní svátek a schůzky na Majáku - SVČ Vyškov se nekonají. Přejeme pěkný a pohodový svátek a prodloužené volno.

07.11.2017 “VYPEČENÁ NOVINKA!”

zveme Vás na novou akci pro děti od 7 let “Kdo nepeče s námi, peče proti nám” http://www.majak-svcvyskov.cz/akce/1953-kdo-nepece-s-nami-pece-proti-nam

​Vánoční turnaj v deskové hře: Goblíci jedlíci

15.12.2016 Ve čtvrtek 15.12. 2016 proběhl na ZŠ Habrovany vánoční turnaj, který byl určen nejen pro děti ze ZÚ Makovice, ale i pro ostatní zájemce ve věku 6 – 11 let. Hrálo se ve dvou kategoriích: začátečníci a pokročilí. Turnaj probíhal vyřazovacím systémem na tři partie. Jednotlivé hry byly velmi vyrovnané, plné napětí a soustředění. Celkem se zúčastnilo 25 dětí. Tentokrát v obou kategoriích vyhrála děvčata: Justýna Rausová – začátečníci a Petra Bezděková – pokročilí.
A co to vlastně ti goblíci jedlíci jsou zač?
Jde o jednoduchou rychlou a zábavnou hru, kdy cíl je stejný jako u klasických piškvorek – vytvořit jako první řadu ze svých 3 goblíků (horizontálně, vertikálně nebo diagonálně). Rozdíl je jen v tom, že větší goblíci mohou překrýt (sežrat) menší a také se mohou dle daných pravidel hýbat.
Děkuji všem zúčastněným za vytvoření příjemné atmosféry, radosti nejen z vítězství, ale i ze samotné hry.

Mgr. Žaneta Tomášková
Vedoucí oddělení odloučených středisek
Maják – SVČ Vyškov

Naši partneři