MAJÁKOVSKÉ STEZKY PRO VYŠKOVANY

13.01.2021

       ​V době omezení, kdy jsme nemohli pořádat žádnou oblíbenou tradiční akci pro vyškovskou veřejnost, jako je Strašidelný dům, Čertoviny, víkendovky nebo Vánoční dílny, jsme se snažili vyplnit volný čas dětí i dospělých jiným novým způsobem. Vymysleli jsme a zrealizovali šest originálních stezek po celém Vyškově.
       Jak stezky fungují a o co vlastně jde? Jde o to, abychom vyplnili volný čas rodinám s dětmi i v době, kdy se nesmí shlukovat. Každý potřebuje jít na chvíli ven. A jen tak se procházet zrovna ty menší moc nebaví. Proto jsou tu naše samoobslužné stezky aneb „cesty s cílem“. Nepotřebujete s sebou nic, jen se obléct, obout a vyrazit. Ke každé stezce patří mapka se zaznačenými místy aktivity. Některé stezky mají nachystané stanoviště s drobnými úkoly – pohybové, postřehové, vědomostní, na jiných se hledají skryté kamínky nebo kartičky. Na originální večerní stezku lze vyrazit s baterkou kolem dopravního hřiště a odměnou je nevšední zážitek.
       V současné době fungují dvě „cesty s cílem“ – zmiňovaná večerní a „Vyškovské zimní putování“. S ohledem na nadšené ohlasy účastníků plánujeme zrealizovat ve Vyškově další zábavné stezky za novými zážitky a to nejen v době pandemie.
Veronika Osičková
MAJÁK-SVČ Vyškov

Naši partneři